Úvodní stránka » Bratislavské setkání

Bratislavské setkání

Dne 9.1. t.r. se zástupci Hornicko-historického spolku Pavel Virág, Jan Šebek a Ing. Jan Holinka zúčastnili na základě pozvání od kamarádů Slovenského združenia baníckých cechov a spolkov každoročního přijetí u prezidenta SR. Setkání proběhlo v prezidentském paláci v Bratislavě a za českou stranu se ho ještě zúčastnili zástupci Kladna, kde se bude 6.-8.9.2013 konat setkání zástupců hornických měst a obcí ČR. Předpokládá se i účast zahraničních zástupců. Na setkání v Bratislavě převzali členové spolku pozvání na 15. Evropské dni baníkov a hutníkov v Košicích ve dnech 6.-9.6.2013. Záštitu nad tímto setkáním převzal prezident SR Ivan Gašparovič. Fotodokumentace ze setkání v Bratislavě je k nahlédnutí na webových stránkách spolku www.hornickyspolek-straz.cz.

Pavel Virág, Ing.Jan Holinka