Úvodní stránka » Články o hornictví » Valná hromada SHHS ČR na Měděnci

Krušnohorská malebná obec Měděnec hostila v pátek 18. června mimořádnou valnou hromadu a hornické konzilium Sdružení hornických a hutnických spolků České republiky.

Téměř po roce se tak mohli zástupci hornických a hutnických spolků sejít a schválit důležité dokumenty za rok 2020 a pro rok 2021. Účastno bylo 26 spolků SHHS ČR (z toho 3 na základě plné moci), přičemž byly přijaty dva nové spolky – Hornický spolek Tlučná a Spolek báňských záchranářů.

Hornické konzilium schválilo dlouho připravovanou a důležitou „Směrnici o užívání hornických a hutnických insignií“ (ústrojní kázeň) a taktéž rozhodlo o udělení cen Český permon 2021 ve čtyřech kategoriích (1. hornický folklor, 2. záchrana technických památek, 3. počin roku, 4. celoživotní dílo), které budou slavnostně předány v září v Mostě na 25. Setkání hornických měst a obcí České republiky.

Krásné počasí, výborná organizace a skvělý kolektiv značil úspěšně strávený den v Krušnohoří.

Za SHHS ČR Václav Dorazil

Foto 1: Účastníci valné hromady na Měděnci (foto: Ing. Pavel David)

Prvomájový výlet 2023.jpg