Úvodní stránka » Články o hornictví » Setkání s Dr. Sobotkou

Setkání horníků s Dr. Sobotkou.

Dne 7.2.2013 se zástupci hornických spolků ČR setkali v Praze s místopředsedou senátu Parlamentu ČR panem Dr. Přemyslem Sobotkou.

V pořadí již třetí setkání se konalo v Rytířském sále Valdštejnského paláce a zúčastnili se ho např. zástupci z Příbrami, Stříbra, Stonavy a Sokolova. Nechyběli ani zástupci spolku ze Stráže pod Ralskem Jan Šebek a Ing. Jan Holinka. Mezi hosty jsme uvítali kamarády ze spolku v Báňské Štiavnici a Hodruši.

V neformální diskusi vyjádřili naši přátelé ze Slovenska, ale i naši členové obavy z náplně nově přijatého horního zákona, zavzpomínali na své začátky v praxi a přidali zábavné, ale i smutné příhody z hornického prostředí.

Doktor Sobotka poděkoval za vykonanou práci, ocenil namáhavost hornického řemesla a popřál všem hodně zdraví a spokojenosti. Uvedl, že hornictví se vždy vyvíjelo ve stoupajícím a následně klesajícím zájmu společnosti, ale nikdy nezaniklo úplně. V soukromé debatě se zástupci hornického spolku ze Stráže pod Ralskem jim přislíbil maximální podporu v jejich činnosti.

S pozdavem  Ing. Jan Holinka

Prvomájový výlet 2023.jpg