Jihočeské město Rudolfov opět uvítalo horníky

Každé jaro se setkávají hornické spolky na konziliu v prostorách hornického muzea v Rudolfově a nejinak tomu bylo i letos.

V pátek 12. dubna 2019 se na 20 zástupců těchto uskupení sešlo, aby z došlých nominací vybrali vítěze 4 kategorií Českého permona - ceny udělované Sdružením hornických a hutnických spolků České republiky (SHHS ČR) - za zásluhy v oblasti hornického folkloru, záchrany technických památek, počinu roku a celoživotního díla. Toto krásné ocenění převezmou vítězové na 23. Setkání hornických měst a  obcí České republiky v červnu v Jihlavě a jména vítězů sdělíme po tomto slavnostním aktu.

Konzilium se vždy nese v přátelské atmosféře a věcné diskuzi. Zástupci spolků informují o zajímavých akcích v regionu, debatuje se o palčivých otázkách českého hornictví či o hornických projektech. Na jarním zasedání byla představena úchvatná kniha Hornické památky České republiky, která po dlouhé době velmi působivě mapuje montánní památky na území naší země.

Za SHHS ČR Václav Dorazil, 2. místopředseda

Foto 1: Společné foto

Foto 2: Kniha Hornické památky České republiky

Zvýrazněné položky jsou povinné.