Úvodní stránka » Články o hornictví » 2. spolkový výlet

23.5.se uskutečnil druhý spolkový výlet,tentokrát do Šluknova.Za spolek se zůčastnili předseda a místopředseda dále tři příznivci. Navštívili jsme niklový důl Schweidrich a to horní štolu, celková délka 408m,šířka místy až 8m a výška místy rovněž až 8m.Tady se sluší poděkovat panu Mgr Buškovi z odboru životního prostředí města Šluknov,který nám zajistil přístup. Dále jsme navštívili evropský unikát "geologickou mapu", kterou na své zahradě vytvořil roku 1930 pan Kogler. Jeho potomci tento unikát dodnes spravují. Výklad nám podal jeho zeť. Škoda, že s námi nejeli geologové ze spolku, kteří by se mohli zapojit do diskuse. Dohodnutou návštěvu rozhledny na Vlčí Hoře jsme již nestihli. Celá pětice konstatovala, že to byl to krásný a zajímavý den!

Míra