Úvodní stránka » Články o hornictví » 51. setkání bývalých horníků Dolu Hamr I a Křižany

Zdař Bůh!

To bylo zase jednou pěkné odpoledne… Na 109 horníků bývalých dolů Hamr I a Křižany a 1 skorohorník coby předseda Hornicko-historického spolku pod Ralskem se sešlo na jarním srazu v Mimoni v restauraci U Lva ve středu 15. března t. r.

Po krátkém přivítání organizátorem Josefem Kolaříkem (pro nás všechny Pepou) řekl pár slov i předseda hornického spolku o působení a akcích tohoto spolku s výhledem na rok 2019.

Bylo úžasné posedět s lidmi, kteří pracovali v podzemí při náročné těžbě uranových rud, slyšet jejich zážitky a zasmát se při hornických vtipech.

Obrovské poděkování patří zejména Josefu Kolaříkovi a jeho týmu za uskutečnění této akce, neboť podobných setkání je po České republice poskromnu.

Za Hornicko-historický spolek pod Ralskem Václav Dorazil, předseda spolku.

Foto: Společné foto účastníků 51. setkání (foto Radim Bielik)